+90 (212) 481 02 91 | hasan_keskin@hsnbilisim.com

İndirim Kampanyaları Yönetimi

Perakende satış, toptan satış, müşteri ve personel için birden çok farklı indirim kampanyalarını bir arada yönetin. indirim çeki, para puan ve hediye kartı işlemlerinizi takip edin.

Nebim V3 İndirim Kampanyaları ile;

  • İndirim kampanyaları ile birlikte; mevcut stoklarınızı eritebilir, müşteri portföyünü arttırarak ciroya katkı sağlayabilirsiniz.
  • Kampanyalar merkezi sistem üzerinden yönetildiği için, zaman kaybını engelleyebilirsiniz.
  • Kampanyalar merkez tarafından tanımlandığı için, mağaza personelinin hata yapmasının önüne geçebilirsiniz. Firma ve müşteri tarafında oluşabilecek hataların önüne geçerek, prestij kaybını engelleyebilirsiniz.
  • Kampanyalar merkezi sistem üzerinden tanımlandığı için, manuel indirim yapılmasını engelleyebilirsiniz. Bu sayede firmanın belirlediği fiyat, ürün, müşteri dışında indirimli satış gerçekleşmesinin önüne geçebilirsiniz.

Anında indirim, indirim çeki, para puan kazandırma ve kullandırma gibi esnek kampanyaları kolaylıkla tanımlayabilir ve uygulayabilirsiniz. Nebim V3 ile hazır gelen kampanya tanımlarının yanı sıra kendi kampanya tanımlarınızı da versiyon değişimini beklemeden script'ler ile yapabilirsiniz.

Toptan satış için kampanya düzenleyebilir ve sipariş aşamasından itibaren uygulayabilirsiniz. Personeliniz için farklı kampanyalar düzenleyebilir, personelin alışveriş limitlerine göre bu kampanyaları uygulayabilirsiniz.

İndirim kampanyalarınızı toptan, perakende, outlet, e-ticaret mağazası gibi farklı kanallar için merkezden tanımlayabilir ve istediğiniz anda tüm kanallar için tanımlanmış farklı kampanyaları yine merkezden aktif edebilirsiniz. Her kampanyanın; hangi zaman diliminde, hangi tutarlarda, hangi ürünlerde uygulanacağını istediğiniz detayda tanımlayabilirsiniz.

Örneğin;

  • 3 al 2 öde, A markasından 2 adet ürün alana B markası %50 indirimli
  • Aynı üründen 3 adet alana üçüncü ürüne özel fiyat
  • Her 100 TL'lik alışverişe 20 TL indirim çeki, A, B, C markalarından alınan belli ürünlere özel fiyat uygula
  • Her marka ve ürün grubu için farklı indirim uygula
  • Ödeme şekline göre kampanyalar kapsamında nakit ödemelerde %20 veya A bankanın C kartına %5 indirim
  • Menü promosyonu kapsamında; takım, gömlek ve kravat bir arada özel fiyat

gibi birçok indirim kampanyasını kolaylıkla tanımlayabilir ve aynı anda kullanabilirsiniz.

Alışveriş esnasında indirim çeki basabilir ve daha önceki alışverişlerde verdiğiniz indirim çeklerini kullandırabilirsiniz. Diğer firmaların vermiş olduğu indirim çeklerini Nebim V3'e yükleyebilir, alışveriş esnasında kullandırabilir ve raporlayabilirsiniz.

Satış anında müşterilere para puan kazandırabilir, kullandırabilir ve raporlayabilirsiniz. Kazanılan puanların indirim olarak kullanılmalarına alternatif olarak, firma tercihine göre ödeme aracı olarak kullanılabilmeleri ve gider başlığı altında muhasebeleştirilebilmelerini de sağlayabilirsiniz.

Seri numarası bazında hediye kartı oluşturulabilir, oluşturulan hediye kartları için tutar yükleyerek son kullanma tarihi belirleyebilirsiniz. Hediye kartlarını mağazalara sevk ederek müşteriye satabilir, satıldığı gün itibari ile geçerli olacağı gün sayısını belirleyebilirsiniz. Alış veriş esnasında ödeme aracı olarak parçalı kullandırabilirsiniz. Kullanılan hediye kartlarının tekrar kullanılmasını engelleyebilirsiniz.

Kampanyalardan doğan iskontoların; ürün fiyatını düşür, ürüne iskonto yap veya fiş toplamına iskonta yap gibi farklı seçenekle uygulanmasını sağlayabilir, bu sayede ürün kârlılığını doğru görebilirsiniz. Kampanyaların satışa etkilerini kolaylıkla raporlayabilir ve böylece hangi kampanyanın daha başarılı olduğunu ölçebilirsiniz