+90 (212) 481 02 91 | hasan_keskin@hsnbilisim.com

Nebim V3 Uzaktan Satış ve Tahsilat

Diğer Uygulamalar

Müşterilerinize evlerinin konforunda alışveriş deneyimi yaşatın.

Nebim V3 Uzaktan Satış ve Tahsilat ile;

  • Satış danışmanlarınızın, mağazalarınıza gitmeyi tercih etmeyen müşterilerinize uzaktan interaktif danışmanlık yapmasını, ürünleri tanıtmasını ve önerilerde bulunmasını sağlayın,
  • Müşterilerinize uzaktan satış yaparak, ödemeyi kredi kartı ya da havale ile alın,
  • Teslimat şekli alternatifleri ve kargo takibi ile kolay ve hızlı teslimat sağlayın,
  • Müşterilerinize evlerinin konforunda yaşatacağınız alışveriş deneyimi ile müşteri memnuniyetini artırın,
  • Mekân bağımsız uzaktan satış hizmetiyle ciro artışı sağlayın.

Ürün Seçimi

Müşterilerinize, telefon araması, WhatsApp, FaceTime, sosyal medya kanalları gibi seçeceğiniz platform üzerinden ulaşarak ürünleri tanıtabilirsiniz.

Satış danışmanınız, müşterinin beğendiği / seçtiği ürünleri Nebim V3 POS üzerinden Peşin Satış Siparişi olarak kaydedebilir.

Sipariş

Uzaktan satış işlemi Nebim V3 POS – Peşin Satış Siparişi ile başlatılır. Satış işlemleri Uzaktan satış olarak kaydedilir ve e-Arşiv görselleri ve raporlamaları yapılabilir. Tüm aktif kampanyalar ve SMS doğrulamasıyla çalışan müşteri özel iskontoları uygulanabilir. Kargo ya da mağazadan teslim gibi teslimat şekli seçilebilir. Sipariş ödeme ekranındaki Uzaktan Satış için SMS Gönder tuşu ile sipariş tutarı ve detaylar müşteriye SMS olarak gönderilir. Müşteri kendisine SMS ile gönderilen link’i tıklayarak mobil cihazından ödeme işlemlerini gerçekleştirerek satışı tamamlar.

Satış

Müşteri kendisine SMS ile gönderilen link’i tıklayarak mobil cihazından siparişin ödemesini yapabilir. Ödeme öncesi mobil cihazdan siparişiyle ilgili sipariş bilgileri, ürün, fiyat, iskonto, uygulanan kampanya, fatura adresi, teslimat adresi gibi detayları inceleyebilir. Mesafeli satış sözleşmesini görebilir. Okunduğu onaylanan mesafeli satış sözleşmesi, sipariş detaylarıyla birlikte saklanır.

Ödeme

Müşteri kontrollerden sonra Ödeme Yap tuşuna basarak ödeme seçecekleri bölümüne ulaşır. Sipariş tutarını BulutTahsilat servisleri ile Sanal POS üzerinden Kredi Kartı veya Havale yöntemi ile ödeyebilir. Ödeme onaylandıktan sonra Sipariş Özeti kaydedilebilir. Ödemesi onaylanan satışın fatura ve teslimat sürecinin başlayabilmesi için teslimatın yapılacağı mağazalara e-Posta yoluyla bilgilendirme maili gönderilir.

Fatura

Uzaktan satış işlemi tamamlanmış ve ödemesi alınmış siparişler, Nebim V3 Store üzerinden toplu ya da Nebim V3 POS üzerinden tek tek faturalandırılabilir. Faturalama işlemi teslimat lokasyonuna göre yapılabilir. Sipariş içindeki ürünler farklı zamanlarda da faturalandırılabilir. Vazgeçme sebebiyle ödemesi yapılan ya da henüz ödemesi yapılmamış siparişler iptal edilebilir. Sipariş içerisindeki ürünlere ekleme, çıkarma ya da iade ve değişim işlemleri yapılabilir.

Kargo ve Teslimat

Ürün teslimi müşterinin seçimine bağlı olarak mağazadan ya da kargo ile yapılabilir. Nebim V3’ün entegre olduğu kargo firmaları dışında çalışılan farklı kargo firmalarıyla da entegre olunabilir. Kargo ile yapılacak teslimatların barkodlu etiketleri Nebim V3’te oluşturularak basılabilir. Tüm kargo süreçleri anlık olarak Nebim V3 Kargo Takip uygulaması ile tekli ya da toplu olarak takip edilebilir. Kargo takibinin müşteri tarafından da yapılabilmesi için müşteriye kargo takip bilgileri SMS ile gönderilebilir.